W tej bydgoskiej restauracji od teraz zjesz również śniadanie! Ich maskotkę można zobaczyć na ulicach miasta

i

Autor: materiały prasowe, Facebook/Cesky Port/screen

Puby, restauracje, kluby

W tej bydgoskiej restauracji od teraz zjesz śniadanie! Ich maskotkę można zobaczyć na ulicach miasta

2024-05-22 12:54

W tym miejscu w Bydgoszczy niegdyś znajdował się Stary Port, potem Port 13, a od zeszłego lata – Cesky Port. Choć restauracja znajduje się w szachulcowym spichlerzu, jej wnętrze jest nowoczesne, a miejsce to może nas zabrać w kulinarną podróż do naszych sąsiadów – Czech. Teraz w menu lokalu pojawiły się także śniadania, a po ulicach Bydgoszczy biega koziołek – maskotka restauracji. Szczegóły poniżej.

Restauracja Cesky Port znajduje się przy ul. Stary Port 13 w samym sercu miasta. W menu jest m.in. česneka, czyli tradycyjna czeska zupa czosnkowa z serem, zapečené fleky s houbami v sýrové omá, czyli zapiekany makaron fleky, pieczarki, sos serowy, tymianek albo knedlíky se sýrem a brambory, czyli pierogi z ziemniakami i wędzonym twarogiem, skwarkami i karmelizowaną cebulą.

Po wielu miesiącach funkcjonowania, restauracja podjęła decyzję o urozmaiceniu oferty o menu śniadaniowe.

- W menu śniadaniowym znalazły się pożywne, urozmaicone dania wywodzące się z kuchni czeskiej. Goście będą mieli okazję spróbować między innymi pletýnki, słodkiego pieczywa podanego ze smażonym serem, żurawiną i sosem tatarskim oraz topinky, czyli czeskich grzanek w dwóch wariantach smakowych – informuje Klaudia Kos, specjalista ds. marketingu.

W nowym menu znaleźć można różne odmiany jajecznicy, w tym podawanej z emulsją serową oraz dodatkami warzywno-mięsnymi. Bardziej sycącą opcją jest z kolei zawijana swojska biała kiełbasa z tłuczonymi smażonymi ziemniakami. Na deser skusić możemy się na racuszki z jabłkami, owocami i sosem waniliowym. Do każdego śniadania podawany jest również kompot.

Niedawno miała także miejsce premiera maskotki restauracji. Na ulicach Bydgoszczy można spotkać uroczego, brązowego koziołka, który przyciąga uwagę przechodniów. Osoby przechadzające się po mieście mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, potańczyć lub pobiegać razem z pełnym energii koziołkiem z Cesky'ego Portu.

Maskotkę można zobaczyć na ulicach Bydgoszczy w środy, piątki oraz weekendy od 16 do 19. Restauracja Cesky Port jest otwarta od poniedziałku do czwartku od 14:00 do 22:00, w piątki i soboty od 9:00 do 24:00, natomiast w niedziele od 9:00 do 22:00.

Rozpoznasz jaka to ulica w Bydgoszczy po starych fotografiach? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakim miejscu znajdowała się niegdyś ta restauracja?
W jakim miejscu znajdowała się niegdyś ta restauracja?
Skolim ma dwóch synów. Zdradza nam, jakim jest tatą!