Wojciech Szczęsny grał z pękniętą kością! Teraz czeka go przymusowa przerwa

i

Autor: Pexels/Facebook, zrzut ekranu

sport

Wojciech Szczęsny grał z pękniętą kością! Teraz czeka go przymusowa przerwa

2024-04-14 18:01

Bramkarz Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny, który przeszedł zabieg chirurgiczny w związku z pęknięciem kości nosowej, będzie pauzował około 10 dni. La Gazzetta dello Sport podała na stronie internetowej, że Polak chce być do dyspozycji 23 kwietnia w spotkaniu Pucharu Włoch z Lazio Rzym.

Szczęsny nie wyjdzie na boisko w piątek w potyczce Serie A z Cagliari. Jak podaje portal gazzetta.it, polski zawodnik ma nadzieję, że będzie do dyspozycji trenera Massimiliano Allegriego 23 kwietnia w półfinałowym rewanżu Coppa Italia z Lazio, choć w tych rozgrywkach jest najczęściej rezerwowym. Pierwszy mecz turyńczycy wygrali 2:0.

- Chociaż w Pucharze Włoch Szczęsny nie zagra, bo wtedy w bramce stanie Mattia Perin, numer 1 biało-czarnych chce być przynajmniej do dyspozycji szkoleniowca - zaznacza włoska gazeta.

Bramkarz Juventusu, Wojciech Szczęsny doznał pęknięcia kości nosowej podczas meczu. Grał do końca

  • Bramkarz Juventusu doznał pęknięcia kości nosowej podczas meczu włoskiej ekstraklasy z Torino FC (0:0) 13 kwietnia.
  • Ucierpiał pod koniec derbów, gdy Marokańczyk Adam Masina - walcząc o górną piłkę po rzucie rożnym - uderzył go w twarz.
  • Szczęsny krwawił z nosa i przez kilka minut był opatrywany przez lekarzy, ale wrócił do gry.

Szczęsny przeszedł operację

Juventus poinformował w komunikacie wydanym w niedzielę, że Polak przeszedł operację. Przeprowadził ją doktor Libero Tubino w obecności lekarza Marco Freschiego w szpitalu w Chivasso koło Turynu, a zabieg udał się perfekcyjnie. Zapowiedziano, że piłkarz wkrótce zostanie wypisany ze szpitala, zaś jego stan będzie codziennie monitorowany.

Centrum Warszawy jak Nowy Jork! Kolejny wieżowiec rośnie w oczach