Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku na Krzywy Róg w Ukrainie. Jest też więcej rannych

i

Autor: pixabay, zdjęcie ilustracyjne

zagranica

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku na Krzywy Róg w Ukrainie. Jest też więcej rannych

2024-06-12 20:08

Do 9 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ataku rakietowego na Krzywy Róg w południowej Ukrainie, co najmniej 29 osób zostało rannych, w tym pięcioro dzieci - poinformowało w środę Biuro Prokuratora Generalnego na Telegramie.

Jak poinformowała w środę, 12 czerwca Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) na Telegramie, wzrosła liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ataku rakietowego na Krzywy Róg w południowej Ukrainie. Jest też więcej rannych.

Po południu informowano o 8 ofiarach śmiertelnych i 20 rannych. Z kolei jeszcze wcześniej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski informował o sześciu zabitych i 11 rannych.

- Liczba ofiar śmiertelnych ataku wroga na Krzywy Róg wzrosła do dziewięciu. Rannych zostało 29 osób, w tym pięcioro dzieci. Operacja poszukiwawczo-ratunkowa jest kontynuowana - czytamy w komunikacie.

Przeprowadzony w środę po południu rosyjski atak rakietowy był wymierzony w dzielnice mieszkaniowe miasta - przekazała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

DSNS podała, że w operacji poszukiwawczej biorą udział funkcjonariusze różnych służb oraz wolontariusze, którzy "robią wszystko, co w ich mocy, aby uratować jak najwięcej osób".

Dodano, że na miejscu zdarzenia pracują przewodnicy z psami poszukiwawczymi i psychologowie.

- Funkcjonariusze policji dokumentują kolejną rosyjską zbrodnię wojenną - zaznaczyła DSNS.

Krzywy Róg jest rodzinnym miastem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Prezydent poinformował o ataku w mediach społecznościowych, podkreślając, że nowoczesne systemy obrony powietrznej są w stanie zapewnić maksymalną ochronę cywilom, ukraińskim miastom i żołnierzom na froncie. "Potrzebujemy ich tak bardzo, jak to tylko możliwe" - zaznaczył.

Męskie Granie Orkiestra 2024: kulisy powstania "Wolnych duchów"

- Każdego dnia i w każdej godzinie rosyjski terror udowadnia, że Ukraina, wraz ze swoimi partnerami, musi wzmocnić swoją obronę powietrzną - napisał Zełenski.