Serial

Zagrali kilka postaci w tej samej produkcji. Widzowie mieli się nie zorientować? [GALERIA]

2024-06-04 8:29

To jeden z bardziej irytujących zabiegów stosowanych przez producentów filmowych, gdy aktor wycofa się ze swojej roli. Zamiast usunąć daną postać z serialu, zyskuje ona nową twarz i głos – innymi słowy – bohatera gra już inny aktor. Czasem jednak działa to w drugą stronę – aktor gra jedną postać i znika z produkcji. Następnie – po dłuższym czasie wraca do serialu, lecz gra już zupełnie kogoś innego. Takich sytuacji było wiele. Zajrzyj do naszej galerii.

Jest to jedna z praktyk, które potrafią irytować widzów, gdy aktor decyduje się zrezygnować ze swojej roli w serialu. Zamiast po prostu usunąć postać, producenci decydują się na zmianę aktora, co może prowadzić do dezorientacji widzów. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w Dynastii czy w polskim sitcomie „Miodowe Lata”.

W roli Aliny, żony głównego bohatera, wystąpiły dwie różne aktorki: Agnieszka Pilaszewska i Katarzyna Żak. Co interesujące, do dziś nie są znane szczegóły odejścia pierwszej z nich z serialu. Sama artystka po latach oświadczyła, że nie była to jej decyzja.

Czasem zdarza się również, że aktor gra jedną postać, po czym znika z produkcji, a po pewnym czasie powraca, lecz wciela się już w zupełnie inną postać. Takie przypadki zdarzają się dość często w świecie filmowym, choćby w wyżej wspomnianych „Miodowych Latach” (o czym dowiesz się z naszej galerii). Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią, gdzie znajdziesz więcej przykładów.

Express Biedrzyckiej - Marek BELKA