rysie

i

Autor: Dawid Piątkowski

Romanse

Zakochane rysie w bydgoskim Myślęcinku. Tak okazują sobie miłość zwierzęta [WIDEO, ZDJĘCIA]

2023-03-28 20:58

Tak okazują sobie miłość rysie euroazjatyckie w zoo w Myślęcinku. Widok zachwycił wszystkich odwiedzających bydgoski park. „Te rysie zrobiły nam dzień” – powiedział jeden z turystów w rozmowie z dziennikarzem Eski. Zobacz zdjęcia i wideo.

Bydgoskie zoo w Myślęcinku od czasu swojego otwarcia zmieniło się nie do poznania. Wystarczy wejść do ogrodu, a naprzeciwko bramek zobaczymy duże akwarium, gdzie znajdują się dwa krokodyle. Następnie – gdy przejdziemy przez szklane drzwi – na zewnątrz i skręcimy w prawo – ścieżka poprowadzi nas do niedźwiedzi.

Dalej – idziemy prosto. Kiedy przejdziemy koło popularnego tygrysa (jego kolega zmarł zeszłej jesieni, co bardzo zasmuciło bydgoszczan) po prawej stronie ukażą nam się rysie euroazjatyckie.

Spośród małego stadka znajdziemy te dwa – które w sobotnie popołudnie rozkochały w sobie odwiedzających ogród zoologiczny. Zobacz wideo.

Zakochane rysie w bydgoskim Myślęcinku

- Pierwszy raz widzieliśmy takie coś. Rysie przytulały się. Lizały po pyszczkach, po ciele. Był w tym jakiś romantyzm – powiedział dziennikarzowi Eski jeden z turystów. - Przyjechaliśmy do Bydgoszczy po raz pierwszy. Widzieliśmy piękną starówkę, Wyspę Młyńską i postanowiliśmy przejść się również do zoo. Byliśmy jakiś czas temu w ogromnym zoo we Wrocławiu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie znacznie mniejsze i przy tamtym nie zrobi szału. Zaskoczyliśmy się! Te rysie zrobiły nam dzień.

Przypomnijmy, że bydgoskie zoo znajduje się przy ul. Gdańskiej 173 w popularnym Myślęcinku. Zostało otwarte w lipcu 1978 roku. Obecnie, oprócz rysiów znajdziemy tam również tygrysa, krokodyle, węże, małpy czy kapibary.

Zobacz zdjęcia zakochanych rysiów z bydgoskiego zoo