interwencja

Drogowcy już raz reperowali pumptrack w Starym Fordonie. Teraz potrzebna jest solidna naprawa

2024-06-25 14:56

To pierwszy sezon funkcjonowania pumptracku i skateparku na nowym nabrzeżu Wisły w Starym Fordonie. Niestety obiekty są uszkodzone i trudno powiedzieć, że można z nich w pełni bezpiecznie korzystać (choć ludzi tam wielu praktycznie cały czas!). Zapytaliśmy drogowców, co dalej.

Niebezpieczna awaria pumptracku w Starym Fordonie

Już na początku maja pisaliśmy o uszkodzeniach na pumptracku i skateparku na nowym nabrzeżu w Starym Fordonie. Drogowcy tłumaczyli, że nie można tego naprawić w ramach gwarancji, bo to wina niewłaściwego użytkowania. Obiecali jednak, że sami wszystkim się zajmą. Teraz, po miesiącu, pumptrack wygląda jeszcze gorzej, a niebezpieczne osuwisko zabezpiecza barierka.

Bydgoscy drogowcy naprawili, ale znów jest zepuste

Zapytaliśmy więc jeszcze raz, co z tym pumptrackiem.

- 17 maja dokonaliśmy naprawy nasypów przy pumptracku i skateparku. Jak jednak widać po raz kolejny miejsca te zostały uszkodzone - mówi Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy. - Planujemy przeprowadzić prace, polegające na wykonaniu dodatkowych zabruków skarp. Powyższe działania wymagają jednak wyłonienia wykonawcy robót - dodaje.

Jak zastrzega Tomasz Okoński, prace te nie zostaną wykonane w ramach gwarancji, bo nie wynikają z nieprawidłowego wykonania prac na etapie realizacji zadania.

- Są to uszkodzenia powstałe w trakcie nieprawidłowego użytkowania. Naprawimy je - mówi rzecznik drogowców.

Informuje, że pumptrack nie zostanie wyłączony z użytkowania na czas robót naprawczych. Miejsce, które podlegać będzie naprawie, zostało zabezpieczone przez pracowników ZDMiKP.

Lewandowski w niebezpieczeństwie. Mógł sobie zrobić wielką krzywdę

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?