Bruski podkreślił, że jedną z największych inwestycji w historii Bydgoszczy, zrealizowanej za jego prezydentury, była budowa linii tramwajowej łączącej Fordon z resztą miasta, z której codziennie korzysta ponad 46 tys. osób. Zaznaczył, że w ostatnich latach przeprowadzono rewitalizację części dzielnicy, nazywanej Starym Fordonem, gdzie wypiękniały ulice i domy, a także zagospodarowano tereny nad Wisłą – zbudowano bulwary, ścieżki spacerowe i rowerowe, a także obiekty rekreacyjne.
Prezydent dodał, że w ostatnim czasie zbudowano również szkołę dla 700 uczniów i basen, z którego w ciągu roku skorzystało 120 tys. osób.
Jako najważniejsze wyzwanie na najbliższe lata Bruski podał budowę Fordońskiego Centrum Kultury, zaznaczając, że kończą się już prace projektowe. Zapowiedział też kontynowanie budowy dróg rowerowych w ramach tzw. pętli Fordonu oraz tras rowerowych do miejscowości w ościennych gminach.
Planowane są dalsze przedsięwzięcia na terenach nadwiślańskich. Przygotowana jest koncepcja budowy przystani w pobliżu mostu w ciągu drogi Bydgoszcz-Toruń, ale do tego konieczne jest przejęcie gruntu.
Prowadzona będzie termomodernizacja szkół w Fordonie. Burski zaznaczył, że na terenach Politechniki Bydgoskiej, gdzie realizowany jest drugi etap budowy Akademickiego Centrum Sportu, możliwa jest kolejna duża inwestycja.
W Bydgoszczy start w wyborach ogłosiło troje kandydatów: rządzący miastem od 2010 r. Rafał Bruski (Koalicja Bydgoska), wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Czerska-Thomas (Trzecia Droga) i były minister w rządzie PiS Łukasz Schreiber (Prawica Bydgoska).
Jak teraz wygląda rewitalizowany plac Kościeleckich? Porównaj najnowsze zdjęcia z wizualizacjami