na sygnale

Naćpany taksówkarz woził ludzi w Bydgoszczy. Miał w aucie maczetę i pałkę teleskopową!

2024-04-18 14:49

Funkcjonariusze skontrolowali 27 pojazdów. Jeden z kierowców bardzo zwrócił ich uwagę. Był pod wpływem środka odurzającego, a przy sobie miał zakazane substancje, ale to nie wszystko.

  • Policjanci bydgoskiej „drogówki” i inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej oraz Straży Miejskiej prowadzili w Bydgoszczy wspólne działania pn. „Bezpieczny przejazd Taxi na aplikację”.
  • Sprawdzali między innymi wymagane podczas kontroli dokumenty, stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierujących oraz ich trzeźwość.
  • Chodziło o zadbanie o bezpieczeństwo osób korzystających z przewozu taksówkami oraz wyeliminowanie nieuczciwych przewoźników.

Bydgoski taksówkarz woził w bagażniku piłkarzyki i przedmioty, którymi można nawet zabić

Funkcjonariusze skontrolowali 27 pojazdów. Jeden z kierowców bardzo zwrócił ich uwagę. Był pod wpływem środka odurzającego, a przy sobie miał zakazane substancje, ale to nie wszystko. To, co policjanci woził w bagażniku, tuż obok stolika do piłkarzyków, zadziwia.

- Przewoził maczetę i pałkę teleskopową, mogące służyć do popełnienia czynów zabronionych. Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy - informują policjanci.

Policjanci zapowiadają więcej kontroli takich taksówek w Bydgoszczy

Funkcjonariusze sprawdzali także legalność pobytu cudzoziemców. Jeden z kierowców został zatrzymany, wydano wobec niego decyzję o zobowiązaniu do wyjazdu z Polski. Były też inne nieprawidłowości, jak brak wymaganego wyposażenia oraz dokumentów. Takich akcji będzie więc w Bydgoszczy więcej.

Bydgoski Bieg Urodzinowy 2024