rowery

Nowe ścieżki rowerowe w Bydgoszczy. Gdzie pojawią się trasy dla rowerzystów?

2023-05-28 17:36

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poinformował, że sieć tras w mieście w tym roku wydłuży się o 13 kilometrów nowych ścieżek, a na prawie 8 kilometrach ulic zostanie dopuszczony kontraruch rowerowy. Gdzie poprawi się infrastruktura dla rowerzystów?

Ile kilometrów ścieżek rowerowych jest w Bydgoszczy?

Obecnie długość wszystkich oznakowanych dróg rowerowych w mieście wynosi 124 kilometrów. Sieć tras wydłuży się dzięki nowym inwestycjom w różnych częściach miasta, jak również wskutek zmian w organizacji ruchu w śródmieściu.

Gdzie powstaną nowe ścieżki rowerowe w Bydgoszczy?

Nowe ścieżki rowerowe powstaną między innymi na ul. Smukalskiej (3 km), Jeździeckiej (2,4 km) i Chemicznej (0,9 km), a także nad Wisłą (0,6 km) i na bulwarach nad Brdą (0,3 km).

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zaplanowano m.in. remont ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Pelplińskiej na długości 1,5 km.

Wraz ze zmianami w strefie płatnego parkowania przewidziano na 20 ulicach możliwość kontraruchu rowerowego, czyli poruszania się rowerami w kierunku przeciwnym do ogólnej organizacji. Oznacza to w praktyce, że rowerzyści będą mogli bezpiecznie jeździć na kolejnych prawie 8 km ulic.

Na etapie przetargów lub przygotowań do przetargów są ścieżki rowerowe przy ulicach Curie-Skłodowskiej (3 km) i na bulwarze nad Brdą od ul. Krakowskiej do ul. Żabiej (1,2 km).

Planowana jest również budowa tras dla rowerzystów m.in. przy ulicach Fordońskiej, Wojska Polskiego, Nakielskiej i Sułowskiego. 

Karygodne zachowanie motocyklisty pod Bydgoszczą!