wokół nas

Te małe dzieła sztuki stworzyły dzieci z bydgoskich rodzin zastępczych. Wernisaż to zwieńczenie ich rocznej pracy [ZDJĘCIA]

2024-05-29 15:10

Stowarzyszenie Sami Swoi - Rodziny Zastępcze zorganizowało wyjątkowy wernisaż. Był świętem dla dzieci z bydgoskich rodzic zastępczych. Te prace powstawały w pocie czoła przez ostatni rok.

Wernisaż prac dzieci z bydgoskich rodzin zastępczych odbył się 24 maja w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

- Było to zwieńczenie całorocznej pracy dzieci na warsztatach między innymi ceramicznych, krawieckich, z zakresu tworzenia lasu w słoiku, malowania na szkle czy String Art, częściowo dofinansowanych przez Fundację Orlen. Warsztaty były organizowane w celu poprawiania motoryki dzieci, zachęcania ich do poszukiwania swojej pasji i integracji. Wernisaż natomiast miał dodać dzieciom pewności i wiary w siebie, poprawić ich samoocenę i pokazać, że robią coś ważnego i pięknego. I rzeczywiście zaproszeni przez nas goście byli zachwyceni małymi dziełami sztuki. Dzieci otrzymały dyplomy i uczciliśmy sukces pysznym tortem. Gościnnie zajęcia teatralno-ruchowe dla dzieci poprowadziło Stowarzyszenie Twórców Sztuki Współ.gra - mówi Katarzyna Mroczek, prezeska stowarzyszenia Sami Swoi - Rodziny Zastępcze i mama zastępcza trójki chłopców.

Bydgoskie stowarzyszenie Sami Swoi - Rodziny Zastępcze powstało w marcu zeszłego roku.

Zdjęcia z wernisażu można obejrzeć w poniższej galerii.

Trwa remont ul. Łęczyckiej w Bydgoszczy