W Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej wystąpią Kayah, Paulina Przybysz, Krystian Ochman. To z okazji święta województwa

i

Autor: UMWKP/Facebook, zrzut ekranu

wydarzenia

W Bydgoszczy wystąpią Kayah, Paulina Przybysz, Krystian Ochman. Koncert poprowadzi Maciej Orłoś

2024-05-31 14:23

Wyjątkowy koncert miał się odbyć na Wyspie Młyńskiej. Wiadomo już jednak, że gwiazdy zagrają gdzie indziej (i trzeba postarać się o darmową wejściówkę!). Scenę wypełnią lubiani wokaliści i muzycy. Wstęp jest bezpłatny! A to tylko jedno z dwóch bydgoskich wydarzeń z okazji Święta Województwa.

Bydgoskie obchody Święta Województwa. Będą bezpłatne koncerty

Wydarzenia w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego są zaplanowane w największych miastach regionu.

  • Początek już 1 czerwca, finał 9 czerwca.
  • Oprócz uroczystej sesji sejmiku województwa, która odbędzie się w Bydgoszczy, w programie są m.in. toruńskie spotkanie młodych oraz koncerty z udziałem gwiazd polskiej estrady we Włocławku (1 czerwca), Bydgoszczy (1 i 2 czerwca), Grudziądzu (2 czerwca), Toruniu (8 czerwca) i Inowrocławiu (9 czerwca), a także interesujące imprezy towarzyszące.
  • Wielu nie może się doczekać koncertu „Na Święto Województwa” 7 czerwca w Filharmonii Pomorskiej, gdzie wystąpią Charpentier, Kilar, Górecki i Haendel.

W Bydgoszczy wystąpią Kayah i Paulina Przybysz. Darmowy koncert poprowadzi Maciej Orłoś

1 czerwca o godz. 20.30 nie na Wyspie Młyńskiej, jak planowano, a na Łuczniczce odbędzie się koncert Wyspa kina. Piosenki związane z kinematografią i twórcami regionu zaśpiewa  silna reprezentacja czołowych polskich artystów. Na scenie pojawią się: Błażej Król, Kayah, Paulina Przybysz, Rubens, Olga Szomańska, Krystian Ochman i Natalia Lesz. Koncert poprowadzi Maciej Orłoś a za aranżacje i kierownictwo muzyczne odpowiada Bartek Staszkiewicz. Wstęp wolny!

Koncerty w Bydgoszczy z okazji Święta Województwa przeniesiono!

Zmianę lokalizacji wymusiła pogoda. Koncerty przeniesiono do hal, bo IMGW ostrzega przed burzami. W związku z tym liczba miejsc jest ograniczona, dlatego są rozdawane bezpłatne wejściówki.

  • Koncert WYSPA KINA - Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostaje przeniesiony do Hali Sportowo-Widowiskowej Immobile Łuczniczka
  • Dystrybucja przez internet.
  • Zaproszenia są do odbioru także w Hali Sportowo-Widowiskowej Immobile Łuczniczka 31 maja od godz. 12 do 18 i 1 czerwca między godz. 10 a 18. (wejście administracyjne od strony Brdy).

L.U.C. & Rebel Babel Ensemble z gościnnym udziałem Bisza w Bydgoszczy

2 czerwca od godz. 17 usłyszymy VIII Defiladę Sił Dętych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a później weźmiemy udział w Wielkim Koncercie L.U.C. & Rebel Babel Ensemble z gościnnym udziałem Bisza oraz 10 orkiestr dętych z regionu. Wstęp wolny!

  • Ten koncert także przeniesiono z Wysyp Młyńskiej na Łuczniczkę.
  • Dystrybucja bezpłatnych biletów przez internet.
  • Zaproszenia można odbierać w Hali Sportowo-Widowiskowej Immobile Łuczniczka 2 czerwca od godz. 11 do 17 (wejście administracyjne od strony Brdy).
Niecodzienna interwencja policjantów ruchu drogowego bydgoskiej komendy. Uratowali myszołowa