To ważne rady dla bydgoszczan, którzy w długi weekend mogą szukać pomocy lekarza. Narodowy Fundusz Zdrowia w Bydgoszczy przypomina, że w święta każdy może skorzystać z pomocy medycznej w przypadku pogorszenia stanu zdrowia.
- Z pomocy w placówkach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej możemy skorzystać osobiście, telefonicznie lub w razie konieczności, może być również zrealizowana wizyta domowa. Lekarz z nocnej opieki może wystawić nam na przykład e-receptę czy e-zwolnienie, jeśli stan zdrowia naszego będzie tego wymagał - mówi Barbara Nawrocka z bydgoskiego oddziału NFZ.
Z pomocy w dni wolne od pracy i święta możemy skorzystać w sytuacji nagłego pogorszenia się naszego zdrowia, kiedy nie mamy objawów bezpośredniego zagrożenie życia. Gdy zastosowane domowe metody leczenia lub leki dostępne bez recepty nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Podobnie, gdy oczekiwanie na otwarcie naszej przychodni może skutkować znacznym pogorszeniem się naszego stanu zdrowia.
W Bydgoszczy po pomoc w święta można się udać do jednego z pięciu punktów – to Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski, Przychodnia Bajka, Wojewódzki Szpital Dziecięcy i Przychodnia przy ul. Królowej Jadwigi.
W święta wielkanocne w sytuacjach nagłych można skorzystać z z pomocy dentysty.
- Obecnie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w ramach umowy z kujawsko-pomorskim oddziałem NFZ świadczeń z zakresu stomatologii doraźnej, czyli w dni robocze od 19 do 7 rano, natomiast w weekendy i święta całodobowo, udzielają trzy placówki - informuje Barbara Nawrocka.
Dentysta będzie czekał na pacjentów poza Bydgoszczą – w Dobrczu, Toruniu i We Włocławku. Szczegółowe adresy są na stronie bydgoskiego NFZ.
Zagrali kilka postaci w tej samej produkcji. Producenci myśleli, że nikt nie zauważy?