Puby, restauracje, kluby

Wielki schab z kością na „statku” pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. Jak na wakacjach! [ZDJĘCIA]

2024-06-12 8:14

W oddalonym 7 km od granic Bydgoszczy i 22 km od granic Torunia Czarnowie, od roku funkcjonuje restauracja „Przystań”. W knajpie nie tylko zjemy smaczne jedzenie, ale poczujemy się jak na wakacjach! Taras przypomina statek. Obiad zjemy przy stoliku tuż przy stawie, a w środku znajdziemy długie na kilka metrów akwarium. Odwiedziliśmy to miejsce. Zobacz zdjęcia.

Restaurację „Przystań” można łatwo przegapić. Znajduje się na trasie Bydgoszcz-Toruń dopiero od roku. Co wyróżnia to miejsce? Oprócz dobrego jedzenia, które możemy skosztować w wielu punktach na terenie województwa, w „Przystani” poczujemy się jak na wakacjach. I to dosłownie!

Już przed budynkiem zobaczymy latarnię morską, a w środku poczujemy się jak na pokładzie wycieczkowca. Koło baru znajduje się kilkumetrowe akwarium z rybami z jeziora Tanganika. Możemy usiąść zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Jeśli skorzystamy z opcji nr 2, wybierzemy dodatkowe atrakcje. Taras przypomina mostek kapitana, mamy również koła ratunkowe.

Kawałek dalej są natomiast altanki, a w nich – także stoliki dla gości. Dodatkowo na terenie restauracji znajduje się staw, dzięki czemu miejsce jest jeszcze bardziej klimatyczne.

W menu oczywiście nie mogło zabraknąć ryb. Możemy skusić się na filet z pstrąga w bazyliowym pesto z orzechami nerkowca, sandacza w papilocie z kuskusem perłowym, polędwicę z dorsza z kruszonką czy tagliatelle z owocami morza.

Z kolei na mniejszy apetyt lokal poleca zupę rybną z lanymi kluseczkami, chłodnik, krewetki po królewsku czy w panko. Z kolei na większy apetyt możemy zdecydować się na danie mięsne. W menu znajdziemy m.in. (wszystkie pozycje wraz z cennikiem znajdziesz w menu):

  • Wolno pieczone żeberka w sosie BBQ, frytki domowe i surówka coleslaw
  • Schabowy z kością smażony na smalcu, puree ziemniaczane i mizeria
  • De Volaille, puree ziemniaczane, mizeria
  • Policzki wołowe, puree ziemniaczane, buraczki, sos porto
  • Polędwiczka wieprzowa w sosie śmietanowo-musztardowym z puree ziemniaczanym i buraczkami

Z drogi krajowej nr 80 codziennie korzystają tysiące kierowców. Warto jest zrobić krótką przerwę podczas podróży w Czarnowie i odwiedzić „Przystań”. Z pewnością nie pożałujecie.

NIESPODZIEWANY TELEFON OD WŁODZIMIERZA SZARANOWICZA NA WIZJI